Zastosowanie kinkietów w łazience
Autor: Piotr dnia 6th październik 2015
| 605 wyświetleń

Oświetlenie w łazience musi zapewnić odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu. W łazience oświetlenie ma przede wszystkim być funkcjonalne, czyli zapewnić wygodę użytkowania tego pomieszczenia. Z drugiej strony oświetlenie w łazience w znacznym stopniu wpływa również na estetyczną stronę wnętrza, która znów przekłada się na komfort użytkowania łazienki. Przy tworzeniu oświetlenia w łazience należy brać pod uwagę, że wyłącznie górne światło nie jest w stanie w pełni zapewnić oświetlenia całej przestrzeni użytkowej.

Dodatkowe oświetlenia niezbędne jest między innymi do oświetlenia lustra, z którego korzysta się w łazience każdego dnia. Właściwe oświetlenie lustra może być zrealizowane z wykorzystaniem jednej i centralnie ustawionej nad lustrem lampy. Z drugiej strony można zastosować również dwa, oddzielne kinkiety do łazienki, które zostaną umieszczone po dwóch stronach lustra.

Estetyczna strona oświetlenia

Oświetlenie w łazience można również oprzeć na lampach wmontowanych w podłodze. Jest to modne rozwiązanie w przypadku większych łazienek, gdyż pozwala zapewnić lekkie światło doświetlające całe pomieszczenie równomiernie. Innym rozwiązaniem jest postawienie na lampy, które można umieścić na ścianach łazienki, dzięki czemu będzie można zapewnić zarówno lepsze oświetlenie całej łazienki przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów użytkowania oświetlenia, dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań.

Kinkiety do łazienki które będzie można wybrać w jednej stylistyce, to dość popularne rozwiązanie które będzie pozwalało na zachowanie spójności stylistycznej.

Funkcjonalne oświetlenie w łaziencekinkiety_do_łazienki3

Funkcjonalne oświetlenie w łazience pozwala zapewnić wygodę użytkowania tego pomieszczenia.

Odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych źródeł światła pozwala zarówno właściwe oświetlić łazienkę, jak też zapewnić wiele dodatkowych efektów.

Do takich efektów świetlnych, które można uzyskać przy zastosowaniu odpowiednio ustawionych źródeł światła czy barw światła, zaliczyć można wizualne powiększenie pomieszczenia, które ma bardzo małą przestrzeń użytkową lub wizualne pomniejszenie łazienki.