Wytrzymały i funkcjonalny zlewozmywak kuchenny
Autor: Wojciech Grabowski dnia 1st kwiecień 2017
| 405 wyświetleń

Kuchenny zlewozmywak może być wykonany z szerokiego spektrum materiałów. Nie wszystkie są tak samo łatwe do czyszczenia, a niektóre z nich mogą wymagać specjalistycznej opieki przez cały okres użytkowania. Jeśli chcesz się dowiedzieć czy wybrany przez ciebie zlewozmywak nie sprawi problemów w przyszłości, przeczytaj poniższy artykuł.

Miedziany zlewozmywak

Zlewy z miedzi są wyjątkowe, ponieważ są jedynym rodzajem zlewozmywaków, w których rozwija się z patyna miedziowa. Jest to efekt normalnej reakcji miedzi z otoczeniem. Ta patyna jest unikalna dla każdego zlewu. Nigdy nie może być powielana w identycznym kształcie, ale jej pojawienie się wymaga czasu. Zlewy z miedzi można zakupić w dwóch podstawowych typach.

W kolorze naturalnego brązu i kontrastującym wykończeniem, oraz zlewozmywaki jasne, które mają połyskujące wykończenie. Jeśli zamierzasz używać takie zlewy, nigdy nie należy do nich wpuszczać twardej wody i środków czyszczących na bazie kwasów. Szczególnie należy o tym pamiętać, jeśli twój zlewozmywak na naturalnie brązowy kolor. W przypadku jeśli do twojego domu dostarczana jest twarda woda, zlewozmywak zawsze trzeba wytrzeć do sucha, po każdym użyciu. Do tego zadania trzeba używać miękką ściereczkę.

Jeśli zlew pozostanie w kontakcie z substancjami chemicznymi lub kwaśnymi, plamy należy usuwać za pomocą ciepłej wody.

czyszczenie zlewu kuchennego

Zlewozmywak z drewna

Drewniany zlewozmywak jest zazwyczaj pokryty warstwą lakieru, który tworzy naturalną barierę, oddzielającą drewno i wodę. Podczas czyszczenia zlewozmywaka z drewna, zawsze trzeba użyć delikatnego, antybakteryjne detergentu w płynie i specjalnej gąbkę do czyszczenia delikatnych powierzchni. Do takiego zlewozmywaka nigdy nie stosuj żrących chemikaliów, materiałów ściernych, a także po ich powierzchni nie szoruj gąbką. Dobrze jest też, by unikać używania bardzo gorących płynów, które mogą powodować pękanie lakieru. Zlew z drewna wymagać będzie okresowego sprawdzania powierzchni lakieru. Wszelkie widoczne spękania i inne mechaniczne uszkodzenia powinny być naprawiane, tak aby nie dopuścić do przenikania wody w głąb drewna.

Bogatą ofertę zlewozmywaków – w tym także miedzianych, drewnianych oraz granitowych – znajdziesz na stronie producenta zlewozmywaków Deante.