Wybieramy funkcjonalną umywalkę do łazienki
Autor: Wojciech Grabowski dnia 3rd maj 2018
| 1108 wyświetleń

Jeżeli właśnie jesteśmy w trakcie planowania remontu łazienki, to przed nami wiele wyzwań. Takie małe pomieszczenie może przysporzyć nam sporych trudności. Jak wiadomo łazienkę urządza się raz na jakiś czas, a źle podjęte decyzję mogą rzutować na funkcjonalność takiego pomieszczenia. Na co zatem zwrócić uwagę i jak wybierać poszczególne meble i elementy wyposażenia?
Wybieramy funkcjonalną umywalkę do łazienki

Wymiary i kolory łazienki

Przede wszystkim już na samym początku projektowania powinniśmy wziąć pod uwagę wymiary naszej łazienki.

W wielu przypadkach to wnętrze jest dosyć małe i ciężko w nim połączyć wszystkie niezbędne funkcje. Jeżeli mamy do czynienia właśnie z taką małą łazienką, to ważną sprawą będzie wybór kolorów. W takich wnętrzach należy decydować się na jasne i stonowane kolory, a także na delikatne wzory. Zamiast modernistycznych czerni i czerwieni znacznie lepszym wyborem będą wszystkie kolory ziemi.

Oświetlenie i wyposażenie łazienki

Poza tym łazienka musi mieć odpowiednio dobrane oświetlenie. W tej kwestii możemy zdecydować się jakąś nowoczesną lampę sufitową. albo na kinkiety umieszczone obok lustra. Przechodząc do podstawowego wyposażenia łazienki musimy wybrać pomiędzy kabiną a wanną, a także musimy zdecydować się na konkretny rodzaj umywalki.

Umywalki nablatowe

Jeżeli chodzi o tą drugą kwestię to w obowiązujących trendach bardzo ważną rolę odgrywają umywalki nablatowe.

Wbrew pozorom nie zabierają one cennego miejsca i świetnie się sprawdzają zarówno w dużych jak i w mniejszych łazienkach. Taka umywalka postawiona na specjalnie przygotowanej szafce, czy też zrobionej z płytek półce będzie prezentowała się bardzo dostojnie i elegancko. W sklepach mamy spory wybór tych produktów, a nowoczesna umywalka może być prostokątna, okrągła lub kwadratowa. Do tego możemy wybierać z różnych materiałów i kolorów.

Umywalki DEANTE

Umywalki nablatowe w ofercie naszego partnera DEANTE dostępne są w nowoczesnych kształtach i wariantach kolorystycznych. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem produktów marki.