Systemy zabezpieczeń dla firm
Autor: Piotr dnia 15th kwiecień 2016
| 592 wyświetleń

Każdy właściciel sklepu lub firmy z pewnością zadał sobie pytanie, jak uchronić się przed ewentualnymi stratami wyrządzonymi przez ludzi. Do takich mogą należeć różnego rodzaju rozboje, kradzieże i włamania. Straty spowodowane takim zachowaniem mogą być wręcz ogromne, dlatego naturalnym jest, że trzeba podjąć działania, które zminimalizują ryzyko strat. Niestety koszt zatrudnienia pracownika ochrony jest dość wysoki i w przypadku mniejszych sklepów takie działanie jest po prostu nieopłacalne. Dlatego też istnieje wiele rodzajów zabezpieczeń technicznych, które przychodzą nam z pomocą i są dostosowane do klientów o różnych potrzebach i o różnej zasobności portfela.

Przez długi czas najpopularniejszą formą zabezpieczeń technicznych była telewizja przemysłowa. Nie da się ukryć, że dzięki niej wiele osób powstrzymało się przed popełnieniem czynu karalnego, a wiele kolejnych trafiło za swoje postępowanie za kratki. Niestety telewizja przemysłowa nie sprawdza się w każdych warunkach, gdyż jakość nagrań w takich przypadkach pozostawia wiele do życzenia i w większych obiektach tak zarejestrowany obraz może być bezużyteczny.

Rozwiązaniem są nowoczesne systemy monitoringu wykorzystujące cyfrową technologię nagrywania obrazu. Ich działanie jest niezwykle skomplikowane i bazuje na całym szeregu urządzeń, które poza specjalnymi kamerami obejmują rejestratory ip, czy cały osprzęt sterujący. Dzięki nimi możliwie jest zarejestrowanie nawet najdrobniejszych szczegółów wyglądu sprawcy i łatwe poznanie jego tożsamości przez odpowiednie służby.

Przykładowe rejestratory IP: www.asd.pl/rejestratory-ip

Doskonałym uzupełnieniem sieci monitoringu, bez względu na stopień jej zaawansowania, będą też inne rodzaje zabezpieczeń technicznych.

Najpopularniejsze w tej kwestii są systemy antywłamaniowe i alarmowe. Głośny alarm dźwiękowy z pewnością odstraszy włamywacza i wszelkie osoby o niejasnych zamiarach. W ten sposób ryzyko, że nasza firma ucierpi, a my poniesiemy straty finansowe znacznie spadnie. Skuteczność takich instalacji zagwarantują jednak tylko najlepsze firmy, o czym warto pamiętać.