Systemy przesuwne aluminiowe to komfort użytkowania
Autor: Wojciech Grabowski dnia 30th wrzesień 2022
| 114 wyświetleń

Budując własny dom każdy chce w pełni wykorzystać nowoczesne możliwości techniczne, jednocześnie tworząc indywidualny projekt. Myśląc o przyszłości i robiąc plany na dłuższą metę, jakość ma ogromne znaczenie. Każdy, kto preferuje zrównoważone rozwiązania, które są dopasowane do potrzeb wybiera systemy przesuwne aluminiowe. W takim domu, można czuć się bezpiecznie.

Dlaczego systemy przesuwne aluminiowe są najlepszym wyborem?

Jedną z głównych zalet systemu przesuwnego aluminiowego jest innowacyjny system izolacji termicznej, wyposażony w wysokiej jakości uszczelkę z dwukomponentowego kauczuku syntetycznego. Wszystkie elementy okucia termoizolacyjnego ukryte są w głębokości profilu, dzięki czemu nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Możliwy jest montaż systemów przesuwnych aluminiowych z napędem elektrycznym i podłączenie do inteligentnego domu. Jednostka sterująca mechanizmem może być zamontowana w osobnym panelu sterowania.

Aluminiowe drzwi przesuwne o podwyższonej izolacyjności termicznej otwierają nowe możliwości powiększenia przestrzeni. Któż nie chciałby powiększać przestrzeni życiowej lub biznesowej kilkoma prostymi ruchami? Systemy przesuwne aluminiowe tworzą przestrzenne połączenie między środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym. Spojrzeniu w dal towarzyszy pragnienie przebywania na zewnątrz, powietrze przepływa, a widok jest nieskończony.

Systemy przesuwne aluminiowe oznaczają oryginalny design

To także komfort, bezpieczeństwo i efektywność energetyczna. A może nawet więcej dla dobrego samopoczucia. Podejmując się projektu budowlanego lub remontowego, każdy stara się starannie dobrać wszystkie elementy. Ale nie tylko projekt wnętrza ma wpływ na przyszłe środowisko życia – wybór okien i drzwi również ma znaczenie. Systemy przesuwne aluminiowe to zawsze coś więcej niż tylko drzwi. Stanowią źródło światła, warstwę chroniącą przed zimnem, upałem, a nawet włamywaczami (do RC3 włącznie).

Rodzaje otwierania systemów przesuwnych aluminiowych

Systemy przesuwne aluminiowe są bardzo funkcjonalne i oferują szerokie możliwości projektowe dzięki różnym opcjom otwierania. Wybór opcji otwierania drzwi przesuwnych i podnoszono-przesuwnych zależy od systemu przesuwnego. Innowacyjne systemy tworzą nieograniczone przestrzenie. Okna i drzwi podnoszono-przesuwne posiadają bardzo wysoką izolacyjność termiczną, co pozwala na stosowanie ich do szklenia dużych otworów, nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Jeśli jednak ktoś chce, może łatwo przesunąć szklaną ścianę, bez najmniejszego wysiłku zacierając granicę między domem a światem zewnętrznym.

  • Systemy przesuwne aluminiowe oferują wyjątkową wydajność
  • Minimalistyczny design i wiele opcji kolorystycznych
  • Ciche przesuwanie
  • Wyjście bez barier dzięki płaskiemu progowi.

W ciepłych systemach przesuwnych aluminiowych stosowane są specjalne okucia, które pozwalają na różne opcje otwierania skrzydła, a niezawodny system ryglowania spełnia najwyższe wymagania w zakresie bezpieczeństwa i odporności na włamanie. Progi drzwi podnoszono-przesuwnych wykonane są z termicznym oddzieleniem strefy zewnętrznej i wewnętrznej. Zapobiega to zamarzaniu, a także zapewnia optymalną izolację akustyczną. Każdy otrzymuje również nieograniczone możliwości opcji dekorów zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Systemy otwierają się bez wysiłku i niemal bezgłośnie, pozwalając wyjść na taras domu lub balkon mieszkania i cieszyć się otwartą przestrzenią.