Świąteczne ozdoby DIY
Autor: Michał dnia 4th marzec 2019
| 2561 wyświetleń
ozdoby świąteczne DIY

Gdy mowa o ozdobach na Boże Narodzenie warto wykonać je samemu. Zakup dekoracji sklepowych oczywiście może okazać się mniej czasochłonny. Jednak biorąc pod uwagę czas dojazdu do sklepu, wyboru artykułów oraz świąteczne kolejki może okazać się, że nie ma większej różnicy. Poza tym wykonując bożonarodzeniowe ozdoby własnoręcznie, można w ten sposób miło spędzić przedświąteczny czas z rodziną.

Bożonarodzeniowy stroik wiszący

Jedną z najpopularniejszych świątecznych dekoracji są stroiki. Zarówno w przypadku Świąt Wielkanocnych, jak i Bożego Narodzenia. Grudniowy stroik wiszący doskonale sprawdzi się na drzwiach oraz oknach. Takie wiązanki są z reguły przesycone odpowiednią symboliką. Dlatego zgodnie z grudniowymi tradycjami warto za podstawę tej dekoracji obrać gałązki świerku, jodły, sosny lub innego drzewa iglastego. W tym wypadku warto postawić na naturalność.

Zbieranie dodatków do świątecznego wieńca to kolejna sposobność na spędzenie czasu wspólnie z rodziną. Będzie to frajda szczególnie dla dzieci, które podobnie jak kasztany lubią też zbierać szyszki i żołędzie. Gałązki oraz znalezione dodatki należy solidnie związać. Najlepiej wykorzystać do tego aluminiowy drut ozdobny czy też florystyczny. Popularną w tym czasie kolorystką są odcienie czerwieni, złota oraz srebra. Warto więc obsypać całość odpowiednią barwą brokatu i zawiesić nań małe bombki. Tak przygotowany stroik dla lepszego efektu można również udekorować sztucznym śniegiem.

Bożonarodzeniowy stroik leżący

Drugim pomysłem na wykonanie stroika na bazie iglastych gałązek to wersja w postaci leżącej. Można ją położyć na stole, komodzie, czy kredensie. Tym razem do zwarcia całej konstrukcji posłużą nie tylko druciki, ale również gąbka florystyczna. Na środku gąbki odrysować obwód świecy woskowej. Wedle własnych upodobań gałązki należy wpiąć w gąbkę w dowolnej kombinacji, tak, by zostawiały miejsce na świeczkę, ale również przykrywały gąbkę.

Dodatkowe dekoracje, jak szyszki, bombki, czy aniołki należy przytwierdzić do gąbki drutem. Pomiędzy gałązkami przeciągnąć krótkie światełka (najlepiej bezprzewodowe). Dobrze sprawdzi się kolor żółty, który rozświetli wszystkie dodatkowe elementy bożonarodzeniowej wiązanki. Więcej informacji znajdziecie w tym poradniku: https://www.vidaron.pl/poradnik/swiateczne-ozdoby-z-drewna-zrob-to-sam