Styl vintage – zastosowanie w jadalni
Autor: Wojciech Grabowski dnia 8th czerwiec 2018
| 236 wyświetleń

Większość osób traktuje swój salon jak jadalnię. To tam właśnie podejmuje gości, ma duży stół i odpowiednią ilość miejsc siedzących. Jednak coraz więcej ludzi pragnie mieć także swoją własną jadalnię, która świetnie sprawdza się podczas obiadów w gronie rodzinnym, gdy chcemy zorganizować małe przyjęcie w domu czy po prostu ugościć naszych znajomych na kolacji.

Dlaczego vintage jest modne?

Urządzanie jadalni jest sporym wyzwaniem, ponieważ podczas tej czynności, musimy skupić się na wielu detalach. W gruncie rzeczy jadalnię tworzy duży stół oraz krzesła. Nie możemy jednak zapomnieć również o zastawie, dekoracyjnych wazonach czy też pięknych obrusach. Obecnie w modzie jest urządzanie jadalni w stylu vintage. Skąd ta moda i dlaczego wiele osób decyduje się właśnie na takie rozwiązanie? Przede wszystkim dlatego, że dziś nowoczesność otacza nas z każdej strony. Nowe technologie, zaawansowane samochody itp. Niektórzy chcą od tego uciec i stworzyć w swoim domu miejsce, które w żadnym procencie nie będzie nawiązywało do tego, co obecnie oferuje nam świat. Będzie natomiast kierowało naszą uwagę na to co było dawniej, na piękno starych mebli, na cudowną ceramikę do jadalni, z której niegdyś ludzie korzystali. Dziś vintage to dla nas przede wszystkim swego rodzaju odmiana, za którą wiele osób tęskni.

Co powinno znaleźć się w jadalni w stylu vintage?

Styl vintage nie jest tak naprawdę jednym, ściśle określonym stylem. Możemy przez vintage rozumieć korzystanie z dobrodziejstw dawnych trendów. W takim pomieszczeniu może zatem znaleźć się lampa, łóżko czy też szafka, wszystko z innych okresów, ale jednak tworzące wspólną całość. Dlatego też jadalnia w stylu vintage nie musi być typowo rustykalna czy też zaczerpnięta rodem z okresu wiktoriańskiego. Może być swego rodzaju miksem, którego twórcami będziemy my sami. Oczywiście jadalnia w stylu vintage musi mieć w swoim wyposażeniu piękny stół oraz pasujące do niego krzesła, tapicerowane. Ponadto przyda nam się jeszcze w niej szafka, w której będziemy mogli trzymać obrusy, fartuchy, zastawę stołową. Wiele osób obecnie korzysta ze stylu rustykalnego, prowansalskiego, wspomnianego wcześniej wiktoriańskiego. Wszystko mające więcej niż dwadzieścia lat bądź też stylizowane na te czas, może być już vintage. Jednak nie tylko meble powinny nawiązywać do innych czasów. Warto również zadbać o lampy w tym stylu, zastawę, a nawet i obrus. Wiele z tych rzeczy można znaleźć na pchlich targach czy też aukcjach internetowych, czasem w niskich i korzystnych cenach. Więcej inspiracji znajdziecie w tym poradniku: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/jak-urzadzic-wnetrze-jadalni-w-stylu-vintage