Rękawice robocze, czyli bezpieczne dłonie w każdych okolicznościach
Autor: Piotr dnia 20th luty 2016
| 605 wyświetleń

W każdym miejscu pracy należy dbać o przestrzeganie przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, zwanych potocznie przepisami BHP.

Przepisy BHP

Obowiązują one każdego – zarówno informatyków, pracowników biurowych, jak i montażystów, zawodowych kierowców i pracowników fabryk. Oczywiście, biorąc pod uwagę ogromną rozbieżność zawodów nie sposób tych przepisów przytoczyć, bo różnią się one w sposób znaczący, w zależności od charakteru wykonywanej pracy, miejsca tej pracy i szeregu innych czynników. Wiele zawodów wymaga jednak noszenia odzieży ochronnej i, co za tym idzie, również stosownych rękawic.

Rękawice robocze nosi wielu pracowników – ogrodnicy, pracownicy fizyczny, spawacze, montażyści, rzeźnicy, sprzedawcy, ale również lekarze i pielęgniarze.

Dobranie rękawic

Dobrze dobrane rękawice ochronne to absolutna podstawa. Użycie rąk jest niezbędne w chyba każdym miejscu pracy na świecie, dlatego tak ważne jest dbanie o ich właściwą ochronę.

Zabezpieczanie dłoni

Ręce zabezpieczać trzeba – odpowiednio zabezpieczone nie pierzchną, powodując bolesnego pękania skóry, nie robią się szorstkie, a także nie pojawiają się na nich pęcherze. Warto pamiętać, że ludzie oceniają innych po szczegółach – zadbane, wypielęgnowane dłonie, które w miejscu pracy są chronione w stopniu wystarczającym, na pewno wyglądają lepiej niż spierzchnięte i zniszczone. A przecież to jest dopiero sam wierzchołek góry lodowej. Bo przecież te obrażenia, choć irytujące i szpecące, nie są najgorszą rzeczą, która może przydarzyć się naszym dłoniom w miejscu pracy, jeżeli tylko nie zadbamy o ich właściwą ochronę. Możliwości jest znacznie więcej, a każda jedna jest gorsza od drugiej, więc nie warto się zastanawiać i zadbać o nasze dłonie.

Warto, byśmy zachowali je w zdrowiu i sprawności do końca naszego życia. Nie warto ryzykować zakażeń i innych poważnych obrażeń tylko z powodu szukania oszczędności na rękawicach ochronnych. Takie rękawice nie są sporym wydatkiem, a są wydatkiem, który z całą pewnością nam się odwdzięczy – dbając o nasze dłonie, czyli dla wielu z nas – narzędzie pracy.