Przytulny minimalizm w jadalni- czyli styl skandynawski w Twoim wnętrzu
Autor: Wojciech Grabowski dnia 16th kwiecień 2021
| 230 wyświetleń

Styl skandynawski to prostota formy, która sprawdzi się naprawdę w każdym wnętrzu. Zarówno w niewielkim mieszkaniu jak i przestronnym domu. Jadalnia, to także jedno z pomieszczeń, którego aranżacja w tymże stylu to strzał w dziesiątkę. Jadalnia to miejsce, w którym z rodziną zasiadamy przy wspólnym stole, aby zjeść razem posiłek oraz porozmawiać o minionym dniu. Ważne jest więc, aby jej wystrój zachęcał do częstych powrotów. Jak to uczynić? W niniejszym artykule przedstawiamy kilka porad i inspiracji na aranżację jadalni w stylu skandynawskim.

Jadalnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawski wywodzi się z Europy Północnej. Charakteryzuje go chłodny oraz dziki klimat. Aranżacja jadalni w stylu skandynawskim nie należy więc do skomplikowanych. Wystarczy kilka podstawowych i niezbędnych mebli w jasnej, pastelowej tonacji. Dużo bieli ( którą można zestawić w połączeniu z kolorem czarnym bądź innym bardzo intensywnym), jasne drewno oraz geometryczne wzory- i gotowe.

Aby aranżacja wnętrz w tym stylu była jeszcze prostsza, poniżej zostaną przedstawione wszystkie najważniejsze cechy charakterystyczne dla stylu skandynawskiego :

  • Jasna kolorystyka- głownie biel, beż, a także odcienie jasnej szarości;
  • Naturalne materiały- drewno bądź kamień;
  • Praktyczne i funkcjonalne meble;
  • Wyraziste wzory- czyli geometria;
  • Tkaniny takie jak bawełna, len ;
  • Zróżnicowane dodatki w niestandardowych kształtach

Stół do jadalni w stylu skandynawskim

Stół w stylu skandynawskim powinien być duży oraz masywny, najlepiej wykonany z drewna. Można postawić na rozkładany, który przy mniejszej liczbie osób, będzie mógł być złożony. Pozwoli to na większą przestronności w jadalni w codziennym życiu. W przypadku większych uroczystości, jego rozłożenie pozwoli natomiast na spokojne ugoszczenie wszystkich gości.

W przypadku krzeseł w stylu skandynawski, ciekawym i jak najbardziej trafnym połączeniem, przy zestawieniu ich z drewnianym masywnym stołem, będą szare krzesła z metalowymi nóżkami. Zestawienie to będzie tworzyć ładną oprawę do spotkań rodzinnych bądź tych w gronie przyjaciół.

Dodatki w stylu skandynawskim

Podążając za wcześniej wspomnianym zestawieniem drewnianego stołu z szarymi krzesłami, idealnymi dodatkami do takiej aranżacji będą wiszące białe lampy, z dużym kloszem. Dodadzą one do wnętrza przytulności oraz elegancji.

Oprócz tego, innymi dodatkami wpasowującymi się w styl skandynawski będą: wazony w geometrycznych kształtach, nietuzinkowa zastawa, świeczki, obrazki na ścianach a także rośliny w pięknych, designerskich donicach.

Podsumowując, jadalnia w stylu skandynawskim to idealny wybór dla osób, które cenią sobie prostotę i elegancje. Styl skandynawski bardzo silnie łączy się z naturą, dlatego charakteryzuje go minimalizm oraz prostota formy. Jadalnia w stylu skandynawskim zapewni przyjemne oraz nastrojowe spędzanie ważnych chwili z rodziną oraz bliskimi.

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/3-aranzacje-jadalni-w-stylu-skandynawskim-inspiracje