Zmiany w mieszkaniu, czyli mały remont
Autor: Piotr dnia 1st luty 2016
| 684 wyświetleń

Po latach mieszkania w jednym domu każdy marzy o remoncie i poprawieniu wystroju mieszkania. Dobrym sposobem jest robienie remontu całego domu jednocześnie lecz to rozwiązanie sprawdza się tylko wtedy, kiedy mamy gdzie się przeprowadzić do końca prac w mieszkaniu. Jeżeli nie mamy takiej możliwości to musimy robić remont w jednym lub dwóch pomieszczeniach jednocześnie. Najlepiej jest utrzymywać porządek w innych pokojach, tak aby nie przebywać przez cały czas w kurzu i innych zanieczyszczeniach.

Remont

Po usunięciu mebli i wszystkiego co nie będzie już potrzebne można przechodzić do konkretnych prac. Pierwszą z nich jest pozbycie się starej podłogi, jeżeli mamy w planach jej zmianę. Posadzki betonowe przydadzą się, jeśli chcemy wyrównać podłogę przed położeniem nowej. Stanowi ona doskonałą podstawę do każdego rodzaju pokrycia jak np. paneli czy wykładziny. W przypadku podłóg mamy ogromny wybór. Sklepy wręcz zalewają klientów wzorami paneli, płytek i wykładzin.

betonowe-posadzkiZawsze można zdecydować się także na coś innego jak np. posadzki żywiczne, które znakomicie prezentują się w kuchniach, a nawet w salonach. Jeśli uporamy się z podłogą, to kolejnym etapem będą ściany. Tutaj wybór jest teoretycznie łatwiejszy, ponieważ w pokojach niemal każdy decyduje się na zwykłe malowanie. Wystarczy wyrównać ściany i można brać się za malowanie. Inną sprawą jest kuchnia, gdzie ścianę za zlewem często pokrywa się płytkami, a nawet blachą lub szkłem. Bardzo ważne jest także odpowiednie oświetlenie, które nadaje niepowtarzalny charakter każdemu pomieszczeniu i wprowadza gości w odpowiedni klimat.

Radość z nowego wystroju

Po zakończonym remoncie przychodzi pora na wybór odpowiednich mebli i ustawieniu ich w odnowionym mieszkaniu. Jeżeli podjęliśmy się już remontu to warto zastanowić się nad wprowadzeniem rozwiązań, które sprawią, że odpoczynek w nowym mieszkaniu będzie jeszcze przyjemniejszy. Sposobem na to jest np. instalacja klimatyzacji. Dzięki niej temperatura w domu będzie utrzymywać się na stałym poziomie, co pozwoli nam relaksować się nawet w najbardziej upalne dni.