Podłoga winylowa – idealny pomysł do kawiarni lub restauracji
Autor: Michał dnia 11th wrzesień 2016
| 2072 wyświetleń

Jaka powinna być idealna podłoga w kawiarni czy restauracji? Przede wszystkim powinna prezentować się estetycznie. Również powinna być odporna na uszkodzenia, ścieranie oraz łatwa do utrzymania w czystości. Do wyboru jest sporo różnych materiałów, a wśród nich również płytki i panele winylowe. Czy sprawdzą się w gastronomii?

Szeroki zakres stosowania winylu w produkcji płytek podłogowych

wykladziny-biurowe

Winyl jest materiałem o wszechstronnym zastosowaniu, który używany jest też powszechnie do produkcji podłóg. Wytwarza się z niego między innymi wykładziny PCV w rolce, wykładziny dywanowe, ale również dostępny jest w nowocześniejszej odsłonie – jako płytki i panele PCV. Są to cienkie i elastyczne elementy, które można łatwo układać w piękne podłogi. Są znacznie trwalsze od wykładzin, dlatego kapitalnie nadają się również do intensywnie użytkowanych przestrzeni. Są także antypoślizgowe, ciepłe w dotyku, tłumią hałasy, nie niszczą się pod wpływem wilgoci i zmian temperatur, są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości – są wobec tego kapitalną alternatywą dla drewna, paneli podłogowych czy płytek ceramicznych.

Wybór i aranżacja płytek winylowych

Płytki i panele winylowe można kupić w różnych wariantach wzorniczych i to właśnie one powodują, że są one coraz bardziej popularne. Najczęściej klienci decydują się na panele i płytki drewnopodobne, na przykład płytki Expona, jednego z liderów w ich produkcji, można kupić w kilkudziesięciu wzorach przypominających drewno gatunków europejskich i egzotycznych, dlatego też można dostosować je do każdej aranżacji. To jeszcze nie wszystko, ponieważ można zakupić je też w innych wariantach, na przykład mogą przypominać kamień naturalny, beton, płytki ceramiczne, dlatego jest w czym przebierać.

Płytki winylowe mogą być wobec tego kapitalnym pomysłem do kawiarni czy restauracji – te drewnopodobne pozwolą na stworzenie przytulnego, ekskluzywnego wyglądu przestrzeni. Także będą pasowały do restauracji i innych obiektów organizujących zabawy okolicznościowe, na przykład wesela – dadzą wtedy efekt naturalnego parkietu i nie są tak śliskie jak płytki ceramiczne.

Expona posiada szeroką kolekcję płytek winylowych, z którą jak najbardziej warto się zapoznać, myśląc o pokryciu podłoża w miejscach często odwiedzanych przez klientów. Z kolekcjami producenta zapoznać można się pod adresem strony internetowej: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/expona.