Płytki dywanowe – kiedy warto je wybrać?
Autor: Wojciech Grabowski dnia 12th listopad 2016
| 906 wyświetleń

Wykładziny dywanowe zwykle kojarzymy z tymi, które można kupić w rolkach. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że można również wybrać płytki dywanowe, czyli wykładziny w formie płytek gotowych do montażu. Kiedy sprawdzą się najlepiej?

 Płytki dywanowe to gotowe fragmenty wykładziny dywanowej, które wykonane są na specjalnym podkładzie, wobec tego nie ma potrzeby stosowania dodatkowych podkładów, jak ma to miejsce w przypadku wykładziny z rolek. Płytki są obecnie jednym z najlepszych materiałów na podłogi tekstylne, które mają być intensywnie użytkowane – doskonale sprawdzają się w biurach, hotelach, salach konferencyjnych, recepcjach, sklepach i innych przestrzeniach.

Płytki dywanowe – nie tylko kwadratowe

wykladziny-uzytkowe

W sprzedaży można spotkać się przede wszystkim z płytkami o wymiarach 50×50 centymetrów, a także 60×60 centymetrów. Oprócz płytek kwadratowych niektórzy producenci oferują je w innych kształtach, na przykład prostokątnym lub heksagonalnym – w poszukiwaniu takich modeli warto sprawdzić wykładziny Voxflor, który jest liderem w ich produkcji.

Ze względu na bogactwo kolorów i wzorów płytki dywanowe doskonale nadają się do różnych przestrzeni urządzonych w praktycznie każdym stylu. Można też układać je na różne sposoby, na przykład w dwukolorową szachownicę, murek, a nawet tworzyć z płytek ścieżki czy „pikselowe” grafiki.

Płytki dywanowe – najwyższa klasa odporności

W sprzedaży można znaleźć płytki dywanowe produkowane również z myślą o najbardziej uczęszczanych przestrzeniach, gdzie konieczne jest zastosowanie materiałów w klasie 33, czyli najwyższej dla materiałów tekstylnych. Są produkowane z materiałów odpornych na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, dlatego bez problemu mogą posłużyć przez długie lata.

Co więcej, płytki mogą być też zdemontowane po jakimś czasie i wcale nie trzeba ich wyrzucać – można zamontować je w innej przestrzeni, gdzie efekt wizualny nie jest tak istotny, na przykład w pomieszczeniach socjalnych. Taka rotacja płytek powoduje, że pomimo wysokiej ceny to opłacalny zakup.

Voxflor jest jednym z przodujących producentów płytek dywanowych, chętnie polecanym przez dystrybutorów krajowych. Zapoznać się z szeroką ofertą tego typu pokrycia podłoża można pod adresem strony internetowej: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/voxflor.