Jak montować systemy alarmowe?
Autor: Wojciech Grabowski dnia 2nd lipiec 2016
| 221 wyświetleń

Decydując się na montaż systemu alarmowego, powinniśmy się upewnić, że wiemy jak to zrobić. Oczywiście zanim będziemy mogli go zamontować, najpierw trzeba wybrać ten odpowiedni, a później zainwestować w ten cel odpowiednie środki. Z pewnością w czasie montażu, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty, który doskonale wie, jak należy to zrobić. Takich profesjonalistów mogą nam często zaoferować firmy, które specjalizują się w produkcji czy też sprzedaży systemów alarmowych.

Jeśli jednak jesteśmy zdecydowani na to, aby zrobić to samodzielnie i jesteśmy przekonani o tym, że uda się nam to zrobić poprawnie to powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, że centralę alarmową należy umieścić w takim miejscu, gdzie nie będzie możliwy jej sabotaż. Najlepiej będzie, jeśli znajdzie się ona w pomieszczeniu, w którym nie ma okien. Dodatkowo warto przewidzieć dla niej miejsce gdzieś wysoko, tak aby nie można było jej dosięgnąć nie wspomagając się drabiną czy też innym sprzętem. Centrala bez względu na jej rodzaj jest najczęściej montowana w metalowe obudowie razem z zasilaczem, a także akumulatorem. Zabezpieczają ją dodatkowo mechanizmy elektroniczne, które zapobiegają ingerencji w jej funkcjonowanie, osób trzecich.

W sieci internetowej możemy zobaczyć wiele przykładów tego, jak powinna być prawidłowo zamontowana centrala alarmowa. Warto je zobaczyć, gdy już zdecydujemy się na to, aby systemy alarmowe strzegły naszego domu, garażu, warsztatu czy też innego obiektu. To ważne, aby największą uwagę zwrócić właśnie na centrale. To najważniejszy element spośród tych, w które wyposażone są systemy alarmowe. Pełnią one istotne zadanie w całym systemie, a mianowicie zbierają oraz analizują wszystkie sygnały z poszczególnych czujników, w które wyposażony jest system alarmowy oraz przechowuje je przez dłuższy czas. Rejestruje również takie zdarzenia jak aktywacja czy dezaktywacja systemy, uruchamianie alarmów oraz pojawienie się awarii. Centrala również przekazuje sygnały do sygnalizatorów, po czym zostaje uruchomiony alarm. Wysyła również informacje o zagrożeniu do siedziby firmy, która świadczy usługi ochrony, a także steruje urządzeniami znajdującymi się na zewnątrz strzeżonego obiektu.

Teraz kiedy już zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele zależy od sprawnie funkcjonującej centrali z pewnością będziemy pamiętali, jak ważny jest jej właściwy montaż, a także lokalizacja. Tak naprawdę, to właśnie ona może zadecydować o sprawnie funkcjonującym systemie, który będzie właściwie spełniał swoją nadrzędną funkcję.

Więcej informacji o prawidłowym i samodzielnym montażu systemu alarmowego znajdziesz w serwisie firmy ASD.PL