Letnie kolory w Twojej sypialni
Autor: Wojciech Grabowski dnia 5th grudzień 2018
| 2751 wyświetleń

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce ładowania baterii na kolejny dzień. Musi zapewniać nam optymalne poczucie komfortu. Tylko odpowiednio zregenerowany organizm może być wydajny i właściwe funkcjonować. Wiecie zapewne, że przeciętny człowiek spędza w łóżku około 1/3 życia! Zadbajmy zatem nie tylko o wygodę materaca, ale także napawającą optymizmem kolorystykę sypialni.

Sypialnia latem malowana

Planując aranżację sypialni powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, jeśli chodzi o wybór kolorów. W dzisiejszych czasach zdarza, że sypialnia to pokój, który z wyboru lub, częściej z konieczności, pełni wiele funkcji. Jest miejscem oczywiście do spania, ale także do oglądania telewizji, do pracy, przechowywania. Bywa też bawialnią czy punktem spotkań ze znajomymi. Ten ostatni wariant dotyczy zwłaszcza nastolatków, często goszczących kolegów w swoich pokojach.

Ważnym zatem jest, czy urządzamy sypialnię dla młodego człowieka, która musi być odpowiednio trendy, „cool” i na czasie, by nie było „obciachu” przed znajomymi. A może będzie w niej spędzać czas nestorka rodu, lubująca się w pastelowych odcieniach letnich kolorów i ręcznie szydełkowanych koronek oraz niezliczonej ilości kwiatów doniczkowych zdobiących parapet? Jeszcze inaczej zabierzemy się za urządzanie sypialni dla młodego małżeństwa, które właśnie wprowadziło się do swojego wymarzonego, pierwszego wspólnego mieszkania. Mają tyle planów z nim związanych. Kochają nowoczesne połączenia zarówno w wyposażeniu, jak i kolorystyce. Czasopisma wnętrzarskie to ich podstawowa lektura, więc z trendami są na bieżąco. Chcąc ich czymś zaskoczyć warto zastosować nieoczywiste połączenia w zestawieniu kolorów. Można też lekko przełamać nowoczesny minimalizm, wprowadzając, np. mebel czy obraz w stylu art deco.

Wybór kolorów ścian w sypialni

Wybrany styl i charakter wnętrza podkreślimy, z łatwością, odpowiednio wybraną barwą wnętrza. Fantastycznie sprawdzą się kolory lata, które z uwagi na swą lekkość dodadzą sypialni subtelności. Większość ludzi dobrze czuje się w stonowanych, jasnych wnętrzach. Mają moc rozładowania napięcia u osób w nich przebywających. Dlatego wszelkie kolory, które kojarzą się z latem, jak błękity, delikatne odcienie żółtego, romans pomarańczu z szarością świetnie sprawdzą się właśnie w sypialni. Ściany pokoju optymalnego do snucia sennych marzeń powinny sprzyjać odprężeniu i przywodzić na myśl tylko miłe skojarzenia. Takie wspomnienia, z pewnością, mamy z wakacji. A jak wakacje to lato.

Dlatego świetnym sposobem na udaną aranżację sypialni będzie jej letnia odsłona. Możemy postawić na ciekawy i chętnie wykorzystywany styl marynistyczny. Dominującym elementem tego wystroju będzie wezgłowie łóżka, które zaopatrzmy w luźno zwisające liny ze sznura o grubym splocie, przypominającym sieci rybackie. Na stoliku nocnym postawmy dużą muszlę, zakupioną na straganie nadmorskiej promenady. Ściany ubierzmy w błękitny kolor letniego nieba. A całość wystroju dopełnijmy galerią zdjęć z minionego urlopu, która będzie oryginalną dekoracją jednej ze ścian.

Więcej porywających podpowiedzi na sypialnię urządzoną w letnich kolorach znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat.