Jak kupić odpowiednie gonty na swój dach?
Autor: Wojciech Grabowski dnia 9th czerwiec 2016
| 542 wyświetleń

W zasadzie zakup gontów nie powinien nikomu z nas zrobić jakiegokolwiek problemu. My sami kupimy po prostu takie, które najbardziej nam się podobają. Pokrycie dachowe, na które się zdecydujemy będzie miało ogromny wpływ na estetykę i wygląd całej elewacji. Dlatego też tutaj nie warto decydować się na marne oszczędności, które sprawią, że nasz własny dom nie będzie się nam po prostu podobał.

Ceny, w jakich teraz możemy znaleźć gonty są raczej w zbliżonych cenach. Zazwyczaj uzależnione są one od kształtu poszczególnej dachówki oraz koloru, w jakim jest ich posypka. W najniższej cenie możemy znaleźć gont bitumiczny, który ma kształt o regularnych wcięciach. W czasie ich produkcji powstaje zdecydowanie najmniej odpadów, dlatego też marnuje się tutaj najmniejsza ilość surowca. Idąc tą drogą można dojść do wniosku, że im kształt dachówki jest bardziej nietypowy tym gonty są droższe. Jednakże nie można bezgraniczne ufać tej zasadzie. Może się bowiem zdarzyć, że takie o dość skomplikowanym kształcie i w dodatku z cieniowaną posypką, mogą być tańsze niż też o prostej strukturze. Jednakże w takich przypadkach cena może okazać się odzwierciedleniem jakości, przez co konieczne będą ich poprawki i naprawy. Zdarza się także, że producent żąda ceny kilka razy wyższej niż te, które są powszechnie zauważalne na rynku. Jest to jak najbardziej możliwe. Na przykład w takiej sytuacji, gdy są to produkty zaliczane do luksusowych ze względu na to, że zostały pokryte miedzią.

Szeroką ofertę gontów wraz z dokładnym opisem znajdziesz w ofercie sklepu Matsell w kategorii gont bitumiczny.

Pojedyncza dachówka nie może dać nam obrazu połaci. Dlatego też wybierając jeden z jej modeli, powinniśmy zobaczyć to, jak prezentuje się ona już ułożona na nieco większej powierzchni. Najlepiej jest, jeśli w sklepie są zaprezentowane w ten sposób kolejne rodzaje gontów, dzięki czemu mogą zniknąć wszystkie nasze wątpliwości, które się pojawiają. Dopiero wtedy gdy gonty są już ułożone, możemy zobaczyć wzór, który prezentują i ich przestrzenne ułożenie na dachu naszego domu, a także to, w jaki sposób odpasują się do już wybranej przez nas elewacji.