Kolory ścian w sypialni – najlepsze inspiracje na 2019 rok
Autor: Michał dnia 5th październik 2019
| 633 wyświetleń

aranżacje przytulnej sypialni

Sypialnia to wnętrze kameralne, w którym powinna panować przyjemna atmosfera. Ukojeniu zmysłów i odprężeniu sprzyjają różne odcienie zieleni. To jeden z najmodniejszych obecnie kolorów w aranżacji. Do tej grupy należy także brąz, we współczesnych sypialniach pojawiający się w wielu odsłonach. Dzięki nim pomieszczenie staje się bardziej przytulne.

Kolory ścian w sypialni 2019 to rok pod hasłem zieleni

Organizującym remont czy odświeżenie sypialni w tym sezonie warto polecić przede wszystkim zieleń. Po pierwsze dlatego, że każdy znajdzie w jej odcieniach coś dla siebie. Bardzo przytulna sypialnia skorzysta na pokryciu jednej ze ścian intensywną, ciemną zielenią. Producenci farb chętnie mieszają ją z brązami czy szarościami, uzyskując nietypowy efekt kolorystyczny. Współczesna aranżacja wnętrz chętnie korzysta z takich właśnie rozwiązań. To sposób na uczynienie pomieszczenia ciekawszym. W mniejszych sypialniach zieleń najlepiej stosować w stonowanej, jaśniejszej odsłonie. Godne polecenia są odcienie seledynu oraz szałwii. Wnętrze o ograniczonym dostępnie naturalnego światła rozświetla się natomiast barwą eukaliptusa. Butelkowa czy zgniła zieleń to również ciekawe kolory ścian w sypialni inspiracje tego typu powinny zainteresować zwłaszcza posiadaczy przestronnego wnętrza do nocnego odpoczynku.

Bardzo przytulna sypialnia w kolorze brązu

Brąz to kolor dosyć specyficzny, niekojarzony jakoś szczególnie z modną aranżacją. A jednak pełno go we współczesnych wnętrzach. Podobnie jak w przypadku zieleni, na zainteresowanie brązem wpływa jego różnorodność. Projektanci wymieniający kolory ścian w sypialni 2019 roku stawiają na jasne piaskowe odcienie, idealne do małych wnętrz. Można je łączyć z ciemniejszymi brązowymi akcentami w wybranych częściach pomieszczenia. Te ostatnie sprawiają, że nawet sporych rozmiarów wnętrze staje się przytulniejsze. Brąz idealnie komponuje się z bielą i szarością, które od dłuższego czasu pozostają najmodniejszymi barwami w aranżacji. Warto rozważyć jego zastosowanie jako metodę na ożywienie sypialni. Tym bardziej, że to jedna z naturalnych barw, kojarzonych z przyrodą. A trend powrotu do natury jest obecnie bardzo silny w urządzaniu wnętrz. Z pomocą zieleni i brązu powstaje przytulna ciepła sypialnia. A czy te kolory można ze sobą łączyć? Tak, choć wielkie znaczenie będą miały tu konkretne odcienie. W sypialni nie powinno być zbyt ciemno, dlatego czekoladowy brąz na jednej ścianie nie będzie zbyt dobrze się komponował z malachitem na drugiej. Takie nasycone barwy nie lubią konkurencji, lepiej tonować je jaśniejszymi farbami. Więcej inspiracji znajdziecie pod tym adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/kolory-scian-w-przytulnej-sypialni-najlepsze-zestawienia