Kolor elewacji przy wiśniowym dachu – poradnik
Autor: Wojciech Grabowski dnia 16th październik 2019
| 3881 wyświetleń

dom z wisniowym dachem

Kolor elewacji jest bardzo ważny przy wykończeniu domu. Nie często zmieniamy w końcu kolor naszych ścian domu. na zewnątrz. Przy wykańczaniu naszego domu najczęściej najpierw powstaje dach, a później elewacja. Ważne, by dobrać odpowiednio kolor elewacji do naszego dachu, by całość wyglądała elegancko.

Jaki kolor elewacji do wiśniowego dachu?

Wiśniowy dach często jest wykorzystywany przy wielu projektach domów. Dachy w tym kolorze są bardzo uniwersalne. Można z powodzeniem wybrać je do domów w klasycznym stylu, ale również te bardziej nowoczesne elewacje dobrze wyglądają z takim kolorem dachówki. Wiśniowy dach najlepiej prezentuje się przy domach z drewnianą elewacją oraz domach z bali. Jeśli jednak nasza elewacja nie jest pokryta drewnem, warto wybrać jej odpowiedni kolor, by współgrał z ciemno-czerwonym dachem. Idealnymi odcieniami dla wiśniowego dachu są odcienie jasnej brzoskwini, beżu, a także bieli. Przy białej elewacji wiśniowy dach może być nieco za ciemny, jednak jeśli zdecydujemy się na położeniu również nieco ciemniejszej kostki brukowej wokół domu, to efekt może nas pozytywnie zaskoczyć. Przy wiśniowym dachu za to bez problemu sprawdzi się elewacja w kolorze beżowym. Jest to odcień ciepły, który wpasuje się w stylizację całego domu. Elewacja stanie się bardziej widoczna przy ciemnoczerwonym dachu, ponieważ ciepły odcień dachu „podbije” równie ciepły kolor domu. Do takiego dachu jasna elewacja będzie najbardziej odpowiednia. Nawet w nowoczesnych aranżacjach przy dachu w kolorze wiśniowym, warto postawić na jaśniejszy odcień elewacji.

Jaki kolor elewacji dobrać przy innych kolorach dachów?

Przy innych odcieniach dachu, np. czarnym albo szarym warto postawić na podobny odcień elewacji. Świetnie również sprawdzą się także elewacje, które wyłożone są naturalnym kamieniem lub drewnem. Ciemne dachy domów równie dobrze wyglądają przy jasnych kolorach elewacji. Taki kontrast może sprawdzić się przy czarnym lub ciemnoszarym odcieniu, zwłaszcza jeśli zastosujemy go przy nowoczesnym budownictwie. W przypadku jasnych dachówek możemy pokusić się zarówno o ciemniejszą elewację w odcieniu szarości, ale również jasną w odcieniu beżu, a nawet pomarańczu. Ciemniejszy dach daje nam znacznie więcej możliwości jeśli chodzi o dobór koloru elewacji. Oprócz koloru dachu ważna jest jego jakość, dlatego to na nią zwracajmy największą uwagę. Aby dobrać odpowiednią dachówkę należy wziąć pod uwagę w jakiej strefie klimatycznej żyjemy, czy potrzeba nam dachówki odpornej na zimno. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/3-pomysly-na-kolory-elewacji-pasujace-do-wisniowego-dachu