Kolor dachu do antracytowych okien-jak dobrać?
Autor: Wojciech Grabowski dnia 20th marzec 2020
| 131 wyświetleń

Współczesna moda w budownictwie biurowym oraz mieszkalnym czerpie inspiracje głównie z minimalizmu. Bardzo ceniona jest funkcjonalność oraz łatwe w utrzymaniu porządku elementy.

Coraz częstszym wyborem, najpierw w biurach, a teraz i w domach są antracytowe okna. Od kilku lat windują na szczyt popularności; ich głęboka szarość pomaga utrzymać harmonię wnętrza oraz podkreśla jego nowoczesność. Dodatkowo dzięki rozbudowanej wyobraźni projektantów, okna antracytowe łączy się z wieloma stylami, które wcześniej mało kto ośmieliłby się połączyć.

Jaki kolor dachu do antracytowych okien

Trzeba przyznać, że antracytowy kolor okien jest jeszcze „świeżym” tematem, dlatego dobrze najpierw poszukać rad, jak dobrać do nich dach, aby barwy nie gryzły się, a tworzyły spójną całość.

Najczęściej wybieraną kombinacją jest ciemny dach. Wybór jest szeroki. Można postawić na kombinację grafitowy dach antracytowe okna. Całość zachwyci i stworzy aurę pełną eleganckiej surowości. Kolejna opcja-granatowy dach do antracytowych okien, to swego rodzaju pewnik. Wszelkie szarości dobrze prezentują się z pochodnymi niebieskiego. W obu przypadkach tak dominujące barwy świetnie kontrastują z jasnymi fasadami.

Jeżeli jednak postawić na coś świeżego, odbiegającego od normy można pokusić się o dach w subtelnej szarości, jednakże wtedy budynek nie będzie już tak charakterny i może wydać się dość nudny.

Antracytowe okna i czerwony dach

Jak już wspomniano, wyobraźnia ludzka nie zna granic. Jeżeli komuś marzy się tradycyjny czerwony dach, a zaopatrzył się już w potężne, szare okna nic nie stoi na przeszkodzie. Może brzmieć, jak szaleństwo, a tak naprawdę wszystko zależy od tego, gdzie postawimy granice swojej pomysłowości. Jeśli decyzja padnie na takie niestandardowe połączenie, warto szukać dachówek w ciepłych tonach czerwieni. Polecany do tego zestawienia będzie kolor bordowy oraz tonacja lekko zahaczająca w brązy.

Na żywo czerwony dach i antracytowe okna pokusić się można, gdy będą one jednostronnie antracytowe, natomiast od zewnątrz wybrana będzie biel lub drewno. Wtedy kontrast dodaje uroku. W przeciwnym razie to zestawienie będzie wyglądało, jak z dwóch przeciwnych sobie światów; one nigdy nie powinny się ze sobą spotkać.

Antracytowe okna-czy warto?

Z całą pewnością odpowiedź jest twierdząca. To rozwiązanie sprawdzi się znakomicie dla fanów minimalizmu, elegancji i futuryzmu. Chociaż na forach internetowych można znaleźć wiele zapytań, jak dobrać resztę domu do antracytowych okien, efekt jest wart wysiłku. Szczególnie gdy dobierzemy do nich efektowny dach. Pamiętajmy, iż ta kamienna szarość wymaga specjalnego doboru barw innych elementów. Chcąc pozostać na bezpiecznym gruncie, wybór padnie na dachy bardzo ciemne; ale nie każdy lubi trzymać się pewnych rozwiązań. Osoby lubujące się w wariacjach, wybierają też nieoczywiste połączenia, jak antracytowe okna i czerwony dach. Jeżeli wszystko będzie zrobione ze smakiem, nie grozi nam zepsucie elegancji okien antracytowych.

Dowiedz się więcej na https://www.rafil.pl/dobieramy-kolor-dachu-do-antracytowych-okien-porady-i-inspiracje/