Jakie lampy do kuchni?
Autor: Piotr dnia 6th październik 2015
| 1799 wyświetleń

Polacy wybierają zazwyczaj niewielkie kuchnie w nieruchomościach. W tym przypadku chodzi o oszczędności na metrażu. Pomieszczenia kuchennego nie warto zatem zarzucać zbyt wieloma dodatkami, a jednocześnie postawić na funkcjonalne, minimalistyczne oświetlenie. Jakie techniki oświetleniowe sprawdzą się w kuchni? Oto kilka najciekawszych rad pochodzących od specjalistów dekoracji.

Najważniejsze rodzaje oświetlenia wykorzystywane w pomieszczeniach kuchennych

Lampy kuchenne powinny dawać użytkownikowi centralne oświetlenie, efektywnie rozproszone, obejmujące wszystkie sprzęty. Dobrze zatem w kuchni sprawdzi się klasyczna lampa wisząca, z delikatną, ciepłą żarówką. Poza tym dobrze jest we wnętrzu kuchennym wprowadzić oświetlenie punktowe, najlepiej w kategorii energooszczędnej LED. Oświetlenie punktowe oszczędza długoterminowo sporo pieniędzy. Jednym słowem w kuchni masz do czynienia z dwoma podejściami do projektowania oświetlenia, tzn. ogólnym i punktowym. Efektywnie sprawdza się połączenie powyższych opcji. Co warto oświetlić punktowo?

Chociażby wyspy kuchenne, lodówkę (sięgając po jedzenie wieczorem, nie będziesz musiał zużywać żarówki głównej), itp. Jeżeli masz naprawdę niewielką kuchnię, wtedy bardzo dobrze sprawdzi się oświetlenie halogenowe posiadlampy_kuchenne4ające funkcję optymalizacji przestrzeni. Lampy kuchenne dobieraj do ogólnego wystroju. Najpierw kupuj meble, a dopiero później projektuj wygląd lampy.

Spersonalizowane projekty oświetlenia z jedną lub wieloma żarówkami

Projektowanie minimalistycznego oświetlenia w kuchni ma praktyczne znaczenie. Po zastosowaniu rad z artykułu ograniczysz koszty zużycia energii elektrycznej, zapewnisz sobie wygodę użytkowania przestrzeni, a do tego nie nadwyrężysz metrażu. Znajdziesz na rynku interesujące lampy wiszące regulowane, zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Nie musisz stawiać tylko na jedną żarówkę. Jeżeli spędzasz czas z domownikami przy dużym stole, wtedy oświetlenie ogólne z wieloma żarówkami spisze się idealnie.

Gotowe aranżacja do zastosowania w swojej kuchni znajdziesz w serwisie Villadecor, w kategorii lampy do kuchni