Garderoba na poddaszu- czyli innowacyjny pomysł na zagospodarowanie wolnej przestrzeni w Twoim domu
Autor: Wojciech Grabowski dnia 11th styczeń 2021
| 171 wyświetleń

Często bywa tak, że posiadając w swoim domu poddasze, stanowi ono pustą, niezagospodarowaną przestrzeń, albo tzw. składowisko rupieci. Tymczasem, czy nie warto przeznaczyć tego miejsca na coś bardziej praktycznego? Jeśli nie wiesz co zrobić z taką przestrzenią, to mamy dla Ciebie idealny pomysł, zrób w niej swoją garderobę!

Każdy z Nas, a głownie tyczy się to płci żeńskiej, marzył bądź nadal marzy o swojej garderobie. Mając ku temu wolną przestrzeń, nie widzimy żadnych przeciwskazań, aby swoje marzenia w końcu zrealizować i wprowadzić w życie. Dlatego w niniejszym artykule, postaramy Ci się przybliżyć pomysły, na zaprojektowanie swojej garderoby w tym dość z pozoru nietypowym miejscu.

Garderoba na poddaszu – pomysły na skosy 

Tak, tak…My wiemy, że za słowem poddasze, kryją się skosy, z którymi często nie umiemy sobie poradzić. Skosy, choć z początku mogą przerażać i ograniczać wykorzystanie wolnej przestrzeni, tak naprawdę dają wiele ciekawych możliwości na jej zagospodarowanie. Należy jednak pamiętać, że wszystkie Nasze pomysły powinny być praktyczne i funkcjonale.

Dobrym więc pomysłem na stworzenie funkcjonalnej garderoby na poddaszu, jest ustawianie mebli w szeregu, który będzie malejący. Dzięki takiemu ustawieniu, w miejscach o najwyższym punkcie możemy umieścić przykładowo szafę z drążkiem na ubrania, w której odpowiednia wysokość stanowi znaczącą rolę,  natomiast w tym najniższym np. szafkę na buty.

Wyposażenie garderoby na poddaszu

Wybierając meble do garderoby, musimy pamiętać, że mogą mieć one niestandardowe rozmiary, dlatego należy liczyć się z tym, że niektóre z elementów, będą musiały zostać wykonane pod wymiar. Najczęstsze zastosowanie w garderobach mają takie meble jak :

  • Szafy do garderoby;
  • Szafy z drzwiami przesuwnymi;
  • Szafy wnękowe;
  • Komody z szufladami

Jeśli chodzi natomiast o akcesoria, które również pełnią rolę niezbędników w garderobie na poddaszu to są to :

  • różnego rodzaju pudełka na tekstylia, buty, odzież;
  • organizery oraz kosze do szaf;
  • lustra;
  • toaletka

Pamiętajmy, że z Naszego poddasza możemy zrobić nie tylko samą garderobę, ale połączyć ją np. z sypialnią. To dość praktyczny duet, ponieważ jedną z pierwszych czynności jakie robimy po przebudzeniu się, to wybór swojego outfitu na dany dzień.

Oświetlenie garderoby na poddaszu

Ostatnią z najbardziej znaczących kwestii garderoby na poddaszu, jest jej odpowiednie oświetlenie. Na poddaszu, przeważnie znajdują się okna dachowe, nie zawsze jest ich jednak odpowiednio dużo. Dlatego, jeśli w Naszej garderobie nie ma dobrego dojścia do światła naturalnego, warto pomyśleć o tym sztucznym. Oprócz standardowego oświetlenia w postaci żyrandoli czy lamp, warto zainwestować w specjalne oświetlenia, które można umieścić wewnątrz naszych szaf i półek. Występują one w przeróżnych rozmiarach i formach, dlatego z dopasowaniem nie powinno być większego problemu.

Reasumując, garderoba na poddaszu jest to ciekawy pomysł na zagospodarowanie mansardy, która często jest przez Nas niewykorzystywanym miejscem. Decydując się na jej aranżację, należy pamiętać, by była funkcjonalna oraz praktyczna. Choć mansarda z początku wydaje się dość trudnym miejscem do aranżacji, nie należy się zniechęcać. Mamy więc nadzieję, że artykuł ten pozwolił przybliżyć Was o garderobę swoich marzeń.

 

Poczytaj więcej o garderobie na poddaszu w poradniku na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/garderoba-na-poddaszu-kolor-scian-inspiracje-i-porady