Drewno i beton – styl w nowoczesnym wnętrzu
Autor: Wojciech Grabowski dnia 24th marzec 2021
| 189 wyświetleń

Każdy chce aby wnętrze jego domu czy też mieszkania, było stylowe. Trzeba jednak przyznać, że nie jest łatwo by osiągnąć taki efekt. W głowie pomysłów może mnożyć się wiele, jednak ostateczne wykonanie nie jest okazuje się proste. Warto zatem korzystać przede wszystkim z różnego rodzaju inspiracji, które znaleźć można w sieci, ale również i w magazynach poświęconych urządzaniu wnętrz. W ostatnim czasie sporo miejsca poświęca się tam tematyce wnętrz nowoczesnych. Nie zawsze nam one odpowiadają, ponieważ wydają się surowe i mało „ciepłe”. Jednak urządzając je na swoją własną modłę, można jak najbardziej osiągnąć taki efekt. Nawet jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z dwóch materiałów zupełnie niepasujących do siebie, jakimi są beton oraz drewno.

Styl industrialny – jak wprowadzić go do swojego wnętrza?

Beton i drewno to materiały, które są wykorzystywane między innymi w stylu industrialnym. Styl ten czerpie pełnymi garściami z wnętrz fabryk i byłych zakładów przemysłowych, które zazwyczaj miały dość surową obróbkę. Betonowe ściany, bez wykończenia, komponowały się tam ze stropami i belkami wykonywanymi z drewna. Oczywiście tamte budynki były tylko i wyłącznie inspiracją dla tego stylu. Same wnętrza we współczesnym wydaniu, są zdecydowanie bardziej przyjazne, przytulne i pełne życia.

Wprowadzenie takiego stylu do domu wiąże się z tym, że większość pomieszczeń powinna być w nim utrzymana, a najlepiej wszystkie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to styl specyficzny. Dodając do niego elementy zaczerpnięte z innych stylów, tworzy się nieład. Warto zatem przemyśleć tę kwestię i zdecydować się na to, czy właśnie w taki sposób wyobrażamy sobie nasze wnętrze.

Gdzie warto zastosować beton i drewno?

Drewno i beton w salonie to dość popularne rozwiązanie, stosowane w wielu domach oraz mieszkaniach. Salon jest pomieszczeniem, w którym zazwyczaj podejmujemy naszych gości. Warto zatem przyłożyć się do kwestii tego, w jaki sposób będzie urządzony. Powinien mieć jakiś klasyczny, fajny styl, dopasowany do nas samych. Dobrze jednak by stwarzał również atmosferę przytulności. Czy da się jednak uzyskać w ogóle taki efekt, jeśli połączy się ze sobą te dwa przeciwstawne materiały? Zdecydowanie tak.

Beton i drewno w mieszkaniu mogą znaleźć swoje zastosowanie przykładowo na ścianie. Ściana w pewnej części może zostać wyłożona betonowymi płytami dekoracyjnymi, które są na ten moment powszechnie dostępne. Warto jednak pomyśleć przede wszystkim o płytach klasycznych. Jeśli będą one posiadały bowiem jakąś skomplikowaną strukturę, wówczas trudniej będzie dobrać do nich elementy drewniane. Beton nie musi być również w czystej postaci. Mogą być to także płytki imitujące ten materiał lub dekoracyjny tynk, który będzie go przypominał. Są to dobre alternatywy, jeśli w niektórych pomieszczeniach nie chcemy zastosować czystego betonu. Jeśli natomiast chodzi o drewno, może ono występować w postaci mebli i dodatków. Takie połączenie, można wprowadzić również na korytarza, do kuchni czy też do łazienki.

Przeczytasz więcej porad na https://www.vidaron.pl/poradnik/beton-i-drewno-w-nowoczesnym-wnetrzu-inspiracje