Drewniane ozdoby do ogrodu – magia natury
Autor: Michał dnia 26th lipiec 2018
| 727 wyświetleń

drewniane ozdoby

Ozdoby do ogrodu stanowią swoiste zwieńczenie dzieła aranżacji przestrzeni na działce. Podkreślają jego charakter, w znacznej mierze determinują i budują nastrój oraz pobudzają wyobraźnię, zarówno dorosłych, jak i najmłodszych. Aby jednak osiągnąć taki efekt, trzeba gruntownie przemyśleć ich dobór oraz ilość, ponieważ pochopnie podjęta w tej kwestii decyzja nie tylko da wymarzonego efektu, ale może nawet zrujnować całą wcześniejszą pracę.

Drewniane ozdoby do ogrodu – najpopularniejsze rodzaje

Drewniane dekoracje do ogrodu to bez wątpienia jedna z najbardziej klasycznych, a przy tym wyjątkowo urokliwych propozycji. Wśród ich największych zalet warto wymienić naturalne komponowanie się z otoczeniem, względną łatwość dopasowania do charakteru aranżacji, możliwość uzupełnienia detali ozdobnych o kolejne elementy, łatwą dostępność oraz zróżnicowanie. Wśród drewnianych ozdób do ogrodu na szczególną uwagę zasługują oczywiście wszelkiego rodzaju donice, wózki oraz taczki, które doskonale sprawdzają się w roli kwietników, a także oryginalne lub stylizowane koła dające niemal nieskończone możliwości aranżacyjne. Ponadto, nie sposób nie wspomnieć o ogrodowej architekturze, w tym o studniach, młynach wodnych oraz mostkach, które budują romantyczną, sielską atmosferę. Warto również pomyśleć o budkach dla ptaków oraz karmnikach, które spełnią nie tylko rolę dekoracyjną, ale również pomogą zwierzętom w trudnych dla nich okresach.

Drewniane ozdoby ogrodu – umiar i rozwaga

Ogrom dostępnych na rynku produktów może przyprawić o przysłowiowy kolorowy zawrót głowy… a stąd już tylko kok do jednego z najczęściej popełnianych błędów, jakim jest przesada. W bardzo wielu bowiem ogrodach spotykamy nadmierne nagromadzenie dekoracji, które, delikatnie mówiąc, nie świadczy zbyt dobrze o smaku właściciela. Zwłaszcza, jeżeli mamy do czynienia z niewielką powierzchnią. Najlepiej zatem zdecydować się na jeden, góra dwa detale pasujące do stylu ogrodu. W ten sposób uzyskamy spójną aranżację, która każdego dnia będzie cieszyć oko i zachęcać do spędzania czasu na powietrzu. No chyba, że dysponujemy większą działką, wtedy swobodnie możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa i zakupić nawet kilka starannie wyselekcjonowanych przedmiotów. Bez względu jednak na to, czy w naszym ogrodzie znajdzie się jedna, dwie czy więcej dekoracji, należy regularnie poddawać je specjalnym zabiegom konserwującym. W przeciwnym bowiem razie, na skutek zmiennych warunków atmosferycznych, opadów oraz oddziaływania promieni słonecznych, szybko zniszczeją i stracą swój pierwotny urok i walory estetyczne. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku : https://www.vidaron.pl/poradnik/drewniane-ozdoby-w-twoim-ogrodzie-najlepsze-inspiracje