Czy warto wprowadzać kolor pomarańczowy do wnętrz?
Autor: Wojciech Grabowski dnia 9th wrzesień 2018
| 2535 wyświetleń

Wielu osobom może wydawać się, iż kolor pomarańczowy jest zbyt wyrazisty i ostry, by nadawał się do wnętrz. Szczególnie małych, w których barwa może nas nieco przytłoczyć. Czy jednak faktycznie jest to prawdą? Zdecydowanie nie. Wszystko bowiem zależy od tego, jaki odcień pomarańczy wybierzemy. Nie musi być on soczystą pomarańczą, możemy bowiem postawić na pomarańcz w odcieniu pastelowym czy też nieco przygaszonym.

Z jakimi kolorami warto łączyć pomarańcz?

Być może nie wyobrażamy sobie, byśmy pomalowali wszystkie ściany w naszym pokoju na pomarańczową barwę i wcale nie musimy tego robić. Warto pomarańczowe ściany z czymś zestawić. Pomarańcz świetnie komponuje się bielą, która sprawia, że kolor ten wydaje się być dużo bardziej łagodny i delikatny. Ku zaskoczeniu wielu osób, kolor pomarańczowy bardzo dobrze czuje się również w towarzystwie delikatnego błękitu oraz pastelowej zieleni. Są to kolory dość chłodne, które uzupełniają się na zasadzie kontrastu. Takie zestawienia kolorystyczne świetnie nadają się do pokoi dziecięcych, gdzie chcemy postawić na żywy kolor ścian, jasne wnętrza. Z jakim kolorem połączyć pomarańczowe ściany, gdy chcemy uzyskać coś bardzo klasycznego? Bez wątpienia tutaj z pomocą może przyjść nam beż. Połączenie przygaszonego pomarańczu i delikatnego beżu, da nam pomieszczenie jasne i pełen energii. Idealne zestawienie kolorystyczne chociażby do salonu.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się kolor pomarańczowy?

Tak naprawdę jest to kolor, który świetnie będzie wyglądał w większości pomieszczeń. Możemy pokusić się przykładowo o pomarańczowe ściany w kuchni. Jest to miejsce, w którym umieszczamy wiele dodatków. Ozdobne puszki na jedzenie, słoiki, pojemniki ceramiczne. Kuchnia ma być wesoła, tętnić życiem. Jeśli postawimy na białe meble, które ostatnimi czasy cieszą się tak dużą popularnością oraz jasne dodatki, wówczas pastelowe pomarańczowe ściany, wprowadzą mnóstwo energii do tego miejsca.
Z czym połączyć pomarańczowe ściany, jeśli postanowimy mieć takie w salonie czy też jadalni? W kuchni mamy spore pole do popisu pod względem dodatków, tymczasem w tych pomieszczeniach możemy nie do końca mieć na to pomysł. Warto postawić zatem na bardzo klasyczne i użyteczne dodatki. Przykładowo białe poduszki z delikatnym wzorem na kanapie, interesujący obraz czy też wazon w błękitnym kolorze. Często uznajemy, iż salon i jadalni, to pomieszczenia typowo reprezentacyjne, dlatego stawiamy na klasykę i nie eksperymentujemy z kolorem ścian czy też dodatków. Tymczasem takie zabiegi mogą wnieść na nowo życie do tych pomieszczeń. Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/pomaranczowe-sciany-we-wnetrzach-najlepsze-aranzacje