Baterie umywalkowe: jak wybrać urządzenie do łazienki?
Autor: Wojciech Grabowski dnia 17th grudzień 2021
| 348 wyświetleń

Bateria umywalkowa jest nieodzownym elementem codziennego życia. Prawidłowo dobrana i zamontowana – będzie spełniała swoją rolę przez długi czas. Funkcjonalność umywalki nie może być osiągnięta bez obecności baterii. Ale znaczenie tego urządzenia sanitarnego nie ogranicza się tylko do jego praktycznej funkcji. Można go również wykorzystać je do stworzenia specjalnych akcentów w wystroju pomieszczenia. Baterie służą do mieszania i dostarczania zimnej i gorącej wody. Na rynku istnieje ogromny wybór modeli z różnymi modyfikacjami.

Podział armatury łazienkowej

Armatura łazienkowa dzieli się na różne typy: do umywalki, modele łączone (prysznic plus wanna), urządzenia oddzielne itp. Najprostszą i najtańszą opcją są baterie uniwersalne, które mają długą wylewkę, którą można obracać do wanny i umywalki.
Przyglądając się wzornictwu i kosztom wybieranych wyrobów sanitarnych, oceń jakość materiału, z którego są wykonane. Najczęściej spotykane są krany mosiężne, które są trwałe i odporne na wilgoć. Mosiądz może być pokryty chromem, co nadaje wyrobom sanitarnym bardziej atrakcyjny wygląd. Ekskluzywne produkty wysokiej klasy dostępne są w granicie i kamieniu.
Producenci oferują baterie różnych marek, a w wielu sklepach internetowych można kupić każdy rodzaj ceramiki sanitarnej, od uniwersalnych modeli mosiężnych po baterie do zabudowy.

Baterie podtynkowe – jakie są ich zalety?

Jest to nazwa nadana urządzeniom, których wnętrze ukryte jest pod wykończeniem. Widoczne są tylko elementy obsługi kranu (dźwignia, płytka dekoracyjna). Możemy wyróżnić kilka rodzajów kranów:

  • według przeznaczenia: do umywalki, prysznica, wanny i bloku prysznicowego;
  • według metody instalacji: pozioma i naścienna;
  • do sterowania: od urządzeń półobrotowych po modele z panelami dotykowymi.

Większość urządzeń do zabudowy jest wyposażona w termostat, który umożliwia doprowadzenie wody do kranu o ustawionej temperaturze. W każdej chwili możesz zmienić temperaturę, np. jeśli chcesz mieć tylko zimną wodę.

Wbudowane baterie mogą być instalowane we wszystkich rozmiarach wanien, ale szczególnie nadają się do mniejszych pomieszczeń, ponieważ oszczędzają miejsce i sprawiają, że jest ono wizualnie lżejsze. Niezależnie od tego, jaki rodzaj baterii wybierzesz, jakość jest bez wątpienia głównym wymogiem. Baterie dobrej jakości można znaleźć u wielu producentów. Warto przyjrzeć się ofercie dostępnej na https://kuchinox.pl/kategoria-produktu/baterie/baterie-lazienkowe/baterie-umywalkowe/