Bateria podtynkowa czy tradycyjna? Poradnik dla kupującego
Autor: Wojciech Grabowski dnia 20th marzec 2017
| 448 wyświetleń

Ostatnio dość powszechnym trendem jest montaż baterii podtynkowych. Jeśli właśnie urządzacie łazienkę, z pewnością zastanawiacie się czy to rozwiązanie jest dla was, czy może jednak zdecydować się na baterię natynkową.

Baterie podtynkowe

Najczęściej spotykane są podtynkowe baterie prysznicowe, rzadziej umywalkowe i wannowe. Składają się z 2 elementów – natynkowego (baterii i deszczownicy lub słuchawki) oraz podtynkowego, czyli elementów dostarczających wodę, które są ukryte w ścianie. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Montaż takich baterii wiąże się z naruszeniem struktury ściany, żeby zmieścić całą instalację trzeba wykuć głębokie bruzdy. Najlepiej jest, kiedy decyzję o takim rozwiązaniu podejmujemy na etapie budowy domu lub remontu mieszkania. Montaż takiej baterii jest bardziej skomplikowany i wymaga większego doświadczenia.

podtynkowa bateria łazienkowa

Jakie są zalety baterii podtynkowych?

Oprócz kwestii estetycznej, istotny jest fakt, że zabudowane elementy nie są narażone na mechaniczne uszkodzenia oraz na oddziaływanie wilgoci. Prostsze jest również utrzymanie czystości, gdyż wiele części jest schowanych i nie wymaga mycia.

Baterie natynkowe

Tradycyjny zestaw montowany na ścianie jest znacznie prostszy w instalacji, dzięki czemu jego montaż jest tańszy. Jeśli zdecydujemy się na dobrej jakości armaturę, będzie ona równie atrakcyjna jak w przypadku baterii podtynkowej. Zaletą standardowego rozwiązania jest również fakt, że łatwiej jest naprawić instalację w razie awarii. Mamy również większe możliwości wymiany baterii, wystarczy po prostu jedną zastąpić drugą. Nie jest to skomplikowana czynność i każdy powinien sobie z nią poradzić.

Oferta producenta DEANTE

W ofercie firmy Deante znajdziemy zarówno baterie podtynkowe, jak i natynkowe. W zależności od preferencji możemy wybrać pojedyncze elementy – przełączniki, głowice natryskowe, deszczownice i wylewki, jak i również gotowe zestawy prysznicowe. Baterie łazienkowe Deante są objęte 7 letnią gwarancją, która jest świadectwem ich wysokiej jakości.