4 rzeczy, o których warto pamiętać decydując się na drzwi zewnętrzne
Autor: Wojciech Grabowski dnia 13th luty 2023
| 50 wyświetleń

Drzwi zewnętrzne to wizytówka naszego domu, która zaprasza do środka, oraz chroni mieszkańców przed zimnem i niepożądanymi gośćmi. Jakkolwiek brzmi to banalnie to podstawowymi zadaniami drzwi wejściowych jest ochrona i zabezpieczenie gospodarzy domu. Na dalszy plan wysuwa się efekt wizualny i estetyczny drzwi wejściowych. W połączeniu tych funkcji pomoże dobór drzwi które spełniają nie tylko parametry energetyczne, ale także drzwi które, wkomponują się w architekturę budynku i zachęcą do odwiedzenia domu.

Ważne parametry termoizolacyjne

W naszych warunkach klimatycznych dobra izolacja cieplna to ważny atrybut drzwi zewnętrznych, którego nie możemy pomijać przy wyborze drzwi do naszego domu. Obecnie gdy króluje moda na domy pasywne, oraz ekologiczne rozwiązania niski współczynnik przenikania ciepła to standard w nowoczesnych drzwiach zewnętrznych. Połączenie tego ważnego atrybutu wraz z termoizolowanym progiem to idealny wybór dopasowany do temperatur i zmiennych warunków atmosferycznych. Potrzeba oszczędzania energii oraz zmniejszenie kosztów ogrzewania domu wymuszają na producentach zastosowania coraz lepszych rozwiązań w postaci przekładek termicznych dzięki którym możliwe staje się lepsze zabezpieczenie i izolacja cieplna.

Ochrona akustyczna i antywłamaniowa

Wraz ze świadomością klienta na zapotrzebowanie na wysokiej klasy rozwiązania systemowe w drzwiach zewnętrznych, pojawiły się rozwiązania które, gwarantują ochronę akustyczną przed natężeniem ruchu z zewnątrz lub ulicznym hałasem. Odpowiednio drzwi wejściowe PVC lub  aluminiowe gwarantują stabilność i ochronę akustyczną nie tylko w małych domach, ale także w miejscach o silnym natężeniu ruchu w budynkach wielkomiejskich i usytuowanych w centrach miast. Odpowiednie wyciszenie gwarantuje lepszy komfort mieszkania w domu, oraz ochrony mieszkańców przed hałasem i dźwiękami dochodzącymi z ulicy. Wysoka wytrzymałość i solidność drzwi zewnętrznych gwarantują również ochronę antywłamaniową. Konstrukcyjne wzmocnienia dają poczucie bezpieczeństwa i prawidłowego zabezpieczenia naszego mienia w domu. Odporność drzwi na włamania to jeden z najważniejszych parametrów na które powinniśmy zwrócić uwagę aby uniknąć błędów przy wyborze drzwi zewnętrznych.

Drzwi szklane czy pełne?

W nowoczesnych trendach architektonicznych coraz częściej pojawiają się duże przeszklone powierzchnie pod postacią ogromnych okien, lub transparentnych szklanych drzwi wejściowych. Producenci zastosowali innowacyjne rozwiązanie jakim jest użycie aerożelu, który ma świetne właściwości termoizolacyjne i nie wyklucza użycia przeszklonych drzwi zewnętrznych w naszych zmiennych warunkach atmosferycznych. Obecnie od naszych indywidulanych preferencji zależy wybór drzwi pełnych czy przeszklonych. Pozwala na to innowacyjność i najnowocześniejsze rozwiązania zastosowane w tworzeniu drzwi wejściowych.

Materiał i kolor

Drzwi zewnętrzne wykonane z PVC to dobre rozwiązanie dla domów gdyż są świetnym izolatorem ciepła , nie wymagają regularnej i częstej renowacji, a co za tym idzie są niewymagające w użytkowaniu. Dodatkowym atutem tego materiału jest możliwość pokrycia każdym kolorem i dopasowaniem go, do zastosowanych okien, oraz koloru fasady budynku. Natomiast jeżeli stawiamy na wytrzymałość i modele o szczególnej specyfikacji takiej jak, ochrona przed dymem, ogniem lub innymi zagrożeniami to warto pokusić się o zakup drzwi aluminiowych. Jest to materiał odporny na korozję, warunki atmosferyczne i świetnie sprawdzi się w budynkach użyteczności publicznej. Warto pokusić się o zakup drzwi zewnętrznych u sprawdzonych producentów którzy gwarantują wieloletnią gwarancję, oraz nowoczesne rozwiązania.